תחום העיזבונות, הצוואות והירושות מערב קשרי משפחה שיש רצון לשמור עליהם, ולהימנע ככל האפשר ממשברים חמורים. יחד עם זאת, אין בכך לומר כי הצדדים המעורבים מעוניינים או צריכים לוותר על זכויותיהם ורצונותיהם. על כן, תחום זה דורש ממשרד עורכי דין המלווה את הלקוח להפגין רגישות רבה, דיסקרטיות מלאה ופעולה מושכלת תוך מיצוי ההליכים, באופן המתחשב בצדדים המעורבים מחד וממצה את זכויותיהם מאידך.

 

לאורך השנים רכש משרדנו ניסיון רב בצוואות וירושות בחדרה, פרדס חנה, זיכרון יעקב, קיסריה והסביבה, וזאת בכל תתי תחומים הרלוונטיים. בין היתר ערכנו צוואות וצוואות הדדיות, הגשנו בקשות למתן צווי קיום ירושה וצוואה, הגשנו התנגדויות לקיום צוואות, ניהלנו עיזבונות, השלמנו רישום של נכסים על שם יורשים, ערכנו הסכמים בין יורשים, ליווינו הסתלקות של יורשים מעיזבון, ועוד. יש לציין כי שירותינו ניתנו גם במקרים מורכבים וסבוכים שבהם הוגשו התנגדויות לצווי קיום צוואה וירושה, וייצגנו בהצלחה רבה את לקוחותינו בתיקים אלה.

 

חשיבותה של עריכת צוואה

 

חשוב לדעת כי אם אדם אינו מותיר אחריו צוואה יחולק עיזבונו בהתאם לחוק הירושה, דהיינו לפי מעגלי קרבה משפחתיים המתחילים בבן זוגו, ילדיו, הוריו וכן הלאה. חוק זה נועד לחלק באופן שנראה הוגן וצודק את העיזבון בהתאם לנהוג בתרבות ובמסורת ישראל. יחד עם זאת, הוא אינו מכוון לטפל במצבים שבהם המוריש מעוניין לחלק את עיזבונו באופן שונה. כך לדוגמא, יש אנשים המעוניינים כי דירה או עסק יועברו לאחד מילדיהם, יש המעוניינים כי מכלול נכסיהם יישארו בידי בן הזוג, יש הרוצים כי אחד היורשים יקבל חלק גדול יותר בירושה, וישנם עוד שיקולים רבים נוספים המערבים היבטים משפחתיים, משפטיים וכלכליים.

 

על כן, במידה שאדם מעוניין לחלק את עיזבונו שלא על פי דין, עליו לדאוג לעריכת צוואה המפרטת את רצונו באופן ברור וקביל. מומלץ בחום כי עריכת הצוואה תלווה על ידי עורך דין הבקיא בתחום, אשר יודע לייעץ לגבי היבטים שאינם ידועים לאנשים מהשורה, כמו מכשולים עתידיים שעלולים להתגלות, ובכל מקרה ידאג כי הצוואה תהיה רשומה באופן קביל לחלוטין בפני כל ערכאה שתעסוק בה בעתיד.

 

בקשות לקיום צווים והתנגדויות אליהן

 

ככלל, בקשות לקיום צווי ירושה או צוואה מוגשות אל רשם הירושות וכרוכות בתהליך בירוקרטי, שגם אותו רצוי לבצע בעזרת עורך דין הבקיא בתחום. במידה שלא מוגשות התנגדויות בזמן הניתן לכך על ידי רשם הירושות, ניתן לקיים את הצו ולחלק את העיזבון. יחד עם זאת, במקרים לא מעטים חש אחד הצדדים כי נפל פגם בצוואה מסיבה זו אחרת, באופן היוצר חוסר הגינות מהותי או אינו משקף את רצון המוריש באופן הולם. במקרים אלו יש לשקול היטב את הצעדים הפתוחים בפניו, בדגש על הגשת התנגדות לקיום הצו ועל המשמעויות הכרוכות בעניין. כאמור, משרדנו ליווה תיקים מורכבים של התנגדויות ונשמח לייעץ לכם גם בנושא זה.

 

עורך דין בחדרה

משרד עורכי דין לעיזבונות, צוואות וירושות בחדרה והסביבה

 

פורום דירה/ מקרקעין במתנה​

כ.ב דיגיטלי

04-6270606

ori@ot-law.com

נייד 054-6663864​ | טל  04-6270606

שלח

שם

This field is required.

תודה רבה!

 

ההודעה נשלחה בהצלחה...

טלפון

This field is required.

מייל

This field is required.

הודעה

This field is required.

צרו קשר

תל צבי 122, פרדס חנה, 3713008

פקס 04-6000696

נייד 054-6663864​

טל  04-6270606

כרטיס ביקור דיגיטלי